FAQ

Čo je Československý server list Minecraftu?

Server list, na ktorom sa práve nachádzate obsahuje zoznam bezplatne zaregistrovaných serverov, ktoré sú zoradené podľa toho, ako za nich hlasujú ich hráči. Servery, ktoré majú najviac hlasov sú umiestňované na prvé pozície zostupne.


Ako môžem zahlasovať za server?

Pre hlasovanie za vami preferovaný server navštívte stránku serveru na tomto serveriliste a kliknite na tlačidlo "Hlasovať". Z bezpečnostných dôvodov budete nútení vyplniť Captcha ochranu a rovnako je potrebné, aby ste zadali aj váš herný nickname na ktorý vám budú pripísané herné odmeny a aby ste sa zobrazili na stránke najčastejšie hlasujúcich hráčov. Za vami preferovaný server môžete hlasovať každé dve hodiny.


Čo je Votifier?

Votifier je serverový plugin pre Crafbukkit, Spigot, PaperSpigot a ďalšie forky Minecraftu. Tento plugin umožňuje majiteľom serverov dozvedieť sa, či a kedy ste za ich server zahlasovali. Majitelia serverov môžu povoliť používanie Votifieru za predpokladu, že ho pridajú na svoj server. Viac informácií o tomto plugine nájdete na oficiálnej stránke pluginu. Modernejšou a lepšou alternatívou k Votifieru je plugin NuVotifier, ktorý je kompatibilný s každou modernou verziou hry Minecraft (podporuje servery od verzie 1.7+). Viac informácií o tomto plugine nájdete na Spigot stránke pluginu. Tento plugin zároveň naša stránka ODPORÚČA používať pri serveroch s verziou hry 1.12 a vyššia.


Aký plugin je vhodný na spracovanie hlasov?

Zatiaľ čo Votifier sprostredkuje prenos hlasov na Váš server, ide iba o technickú záležitosť. Spracovanie hlasu a pridanie odmeny zabezpečujú rôzne špecializované pluginy. Medzi najznámejšie a najvyužívanejšie z nich patrí plugin SuperbVote, ktorý umožňuje plynulé spracovanie hlasov a pomerne jednoduché nastavenie. Viac informácií o tomto plugine nájdete na oficiálnej stránke pluginu.


Ako pridám môj server do serverlistu?

Na pridanie serveru si musíte najskôr vytvoriť To svoj účet a potvrdiť prostredníctvom e-mailu svoju e-mailovú adresu. Po tom, ako sa úspešne prihlásite, kliknite na 'Pridať server' a vyplňte všetky potrebné polia pre pridanie serveru. Server môžete pridať len v prípade, že ste jeho majiteľ alebo vás majiteľ serveru poveril jeho pridaním.


Pri pridávaní serveru sa vyskytla chyba. Čo s tým?

V prípade, že je váš server offline, nie je možné, aby ste ho pridali do našej databázy serverov. Je preto potrebné, aby ste ho zapli a uistilisa, že ste zadali hostname a port správne. Pokiaľ máte stále problém s pridaním vášho serveru, neváhajte nás kontaktovať.


Prečo sa počet hráčov nezobrazuje na internej stránke vášho serverlistu?

Aby sa zoznamy hráčov mohli korektne zobrazovať, musíte nastaviť položku v server.properties 'enable-query' na hodnotu true. Port Query by mal byť nastavený na takú istú hodnotu ako je port vášho serveru. Môže potrvať niekoľko minút kým sa vami nastavené zmeny prejavia v serverliste.


Prečo bol môj server odstránený?

Náš serverlist si vyhradzuje právo vymazať akýkoľvek server bez predchádzajúceho upozornenia. Váš server mohol byť odstránený z niekoľkých dôvodov vrátane (ale nie výhradne) z dôvodu podozrivej hlasovacej aktivity, nevhodného popisu serveru alebo nedostatočného uptime serveru. Servery, ktoré viac ako 10 dní po sebe majú uptime pod 25% sú automaticky vymazané zo serverlistu.


Prečo bol môj banner odstránený?

Rýchlo blikajúce bannery, ako aj bannery, ktoré napodobňujúce charakteristiky serverlistu nie sú povolené a môžu byť odstránené na základe individuálneho posúdenia zo strany administrátorov serverlistu.


Čo sú to "Premium servery"?

Prémiové servery sú servery, ktoré finančne prispeli na prevádzku serverlistu a ako odmenu sa od serverlistu dostali na premium pozície na hlavnej stránke serverlistu. Pre viac informácií kliknite prosím na informačnú stránku o premium serveroch.


Ako získam prístup k API?

Všetky servery majú možnosť kontrolovať hlasy a zapracovať ich do štatistík. Svoj API kód získate pri úprave serveru hneď vedľa jeho názvu.

https://minecraft-server.sk/api/KOD => Základné informácie o serveri

https://minecraft-server.sk/api/KOD/voters => Počet aktívnych hlasov za každého hráča

https://minecraft-server.sk/api/KOD/votes => Všetky aktívne hlasy pre server

https://minecraft-server.sk/api/KOD/player/NICK => Všetky aktívne hlasy hráča

https://minecraft-server.sk/api/KOD/month => Všetky hlasy za server za aktuálny mesiac

KOD - nájdete v administrácií serveru pri jeho editácií. NICK - nick hráča, pre ktorého chcete zobraziť hlasy.


Moja otázka nebola zodpovedaná.

V takom prípade nás kontaktujte.